50 budek do mateřinek a škol

pa141058.jpg

V létě jsme svépomocí vyrobili 50 hnízdních budek pro sýkorky a brhlíky v našem projektu "A co naši ptáčci?", který probíhá ve spolupráci s Libereckým krajem a městem Kamenický Šenov. V minulém týdnu jsem je rozvezl do tří mateřinek a dvou základních škol v Kamenickém Šenově. Po přednášce o hnízdění našich ptáků si děti s učiteli hnízdní budky sami pomalují a zavěsí ve školních zahradách v krajině Kamenického Šenova. Na jaře budou děti sledovat, jestli se nové domečky ptáčkům líbí a jestli se v nich zahnízdili a vyvedli svá mláďátka. Zahnízdí v nich běhen roku jednou nebo dvakrát?

Hromosvod na břidlicové střeše „kaple“

hromosvod.jpg

Poslední dobou probíhaly brigády každou sobotu, kdy jsme nadále pokrývali fialovou břidlicí střešní plášť na objektu bývalé márnice u kostela. Myslel jsem si původně, že to půjde mnohem rychleji, ale práce s břidlicí vyžaduje doslova „hrát si“. Jelikož chceme minimalizovat rušivé plechové prvky na střeše, je potřeba vše dělat do detailu s maximální přesností a pečlivostí. Je proto důležité vědět, které strany jsou návětrné apod. Chtěl bych poděkovat Tomášovi Austovi, že nám daroval 14 titanzinkových větráčků na odvětrání střešního pláště.

Z Liberce za historií a krajinou Šenova

divizna_2014.jpg

Ve čtvrtek 22.května přijel plánovaný autobus z Divizny při ZOO v Liberci na celodenní výlet po krajině a za historií a příbězích Kamenického Šenova.
Od 8:30 do 16:15 hodin jsem učitele provázel s poutavým výkladem od Křížové cesty, pramenů Svatého Kříže a Žáby, přes návštěvu Sklářského muzea, Starého hřbitova, objektu Márnice, kostela sv. Jana Křtitele, po historických domech, Božích mukách až po Panskou skálu. Darovali jsme jim nástěnné kalendáře Krajiny a Božích muk Kamenického Šenova.
Všichni odjeli spokojeni a odměnou pro mne byl potlesk a dárek v podobě knihy: Ptáci Českého ráje.

JAK V LETOŠNÍM ROCE?

marnice_2014a.jpg

Od počátku března nám opět začaly brigády na objektu bývalé Márnice. Proběhly vnitřní práce od obouchávání staré omítky, ohazování špalet kolem nových dveří až po přesunutí střešního okna směrem do méně pohledového prostoru na hřbitov. Nakonec jsme se pustili do vrchního pláště střechy, v pokládání fialové (anglické) břidlice.

PÁLENÍ ČARODEJNIC JIŽ V SOBOTU

27/04/2013 15:00
carodejnice_skolka1.jpg

KHD Kamenický Šenov Vás zve spolu s O.s. NA VÝSLUNÍ na slet všech čarodějnic k bývalému koupališti u Křížové cesty letos už v sobotu 27.dubna 2013 od 15.hodin.
Děti tradičně dostanou vuřty zdarma. V letošním roce upálíme čarodějnici zhotovenou dětmi Mateřské školky na Pískovci. K poslechu a dobré náladě bude hrát Ota Vejskal se svou tahací harmonikou. Točené pivo a jiné občerstvení k prodeji bude zajištěno.
Využijte krásného počasí a přijďte se pobavit a tradičně si opéct něco dobrého.
Václav Frömmel, předseda sdružení

Tradiční pouť Nejsvětější Trojice

25/05/2013 10:00
25/05/2013 20:00
Plakát pouti NT 2013

Občanské sdružení NA VÝSLUNI a KHD Kamenického Šenova si Vás dovolují pozvat na již tradiční pouť Nejsvětější Trojice, která se koná dne 25. května 2013 od 10:00 hodin v areálu křížové cesty u bývalého (dolního) koupaliště v Kamenickém Šenově.
 

Důležitá brigádka před montáží oken

23/03/2013 09:00
nebali_se_mrazu.jpg

Dnešní brigádu nám ovlivnilo mrazivé počasí, kdy teplota -2 stupně nám znemožnila jakoukoliv práci ve zdění s maltou. Mohli jsme tak pouze vysekat a připravit druhý otvor pro uložení ocelového íčka na zpevnění cihelných nadokenních překladů.

První a druhá předjarní brigáda 2013

16/03/2013 09:00
19/03/2013 13:00
v_plne_polni_.jpg

Tak nám uběhla zima a zasloužený odpočinek, proto abychom zpevnili naše těla, začali jsme opět s novým brigádnickým rokem LP 2013. :)
Milý výsluńáci, sympatizanti a přátelé Kamenického Šenova, dnes jsme si s Jardou a Karlem udělali "zahřívací" brigádu v bývalé Márnici, neboť ke konci března nám truhláři pana Maška namontují již úplně nová okna a repasované historické dveře. Než tak ale učiní, je nutné zpevnit prasklé okenní (cihlové) překlady ocelovými nosníky.

A co naši ptáčci?

ms_mistrovicka.jpg

Během tří dnů proběhly celkem čtyři vizuální přednášky "A co naši ptáčci?" pro mateřské školky v Kamenickém Šenově a ZŠ na Práchni. Již v minulém roce proběhla podobná přednáška spojená s hlasy našich ptáčků v aule pro sto žáčků ZŠ v Kamenickém Šenově, spojená s výtvarnou soutěží.
Jaro se nezadržitelně blíží a hlasy sýkorek, hýlů, brhlíků, kosů, nebo již přilétlých drozdů z teplých krajin, nám s ránem oznamují jeho nezadržitelný příchod.

I malá částka pomůže!

materinka_piskovec_2012.jpg

Ke konci roku mě příjemně překvapila informace ze Základní školy a z Mateřské školy Pískovec. Spontánně mezi sebou vybrali peníze na symbolické zakoupení stromů do aleje jírovců směrem na Slunečnou. Chtěl bych nejdříve poděkovat paní Lianě Kypusové, která zorganizovala sbírku v Mateřské školce Pískovec ve výši 1.290,- korun! Symbolicky přispělo 53 dětí a 6 zaměstnanců Mateřinky. Dále bych chtěl poděkovat panu učiteli Petru Davidovi, který v rámci Základní školy zorganizoval sbírku, která přinesla celkem 2.307,- korun.

Syndikovat obsah