Média

 

Pokácení letitého jasanu a jak to souvisí s velerybou

Kmen stromu totiž ukrývá trup veleryby, která bude usazena u nového altánu v areálu obnovené křížové cesty v dolní části Kamenického Šenova. Místní znají a návštěvníkům napovíme, že je to u bývalého koupaliště.

 

 

 

 

Pouť Nejsvětější Trojice a Jarmark 2011

 

 

 

Poslední čestná kostka pro Altán

Poslední čestná kostka pro Altán. Touto ctí byl obdarován ochotný člen sdružení Zdeněk Ulrych, který dva dny vytrvale pomáhal mistru dlaždiči šenovskému, panu Jinrovi Barešovi. Musím podotknout že pan Bareš pro nás dláždil zdarma a s úsměvem. Děkujeme za ochotu. Radost pohledět!

 

 

Videoprojekce - regenerace Křížové cesty, III. etapa

Regenerace původní Křížové cesty se skalním Božím hrobem, kterou nechal vybudovat roku 1846, společně s kaplí Nejsvětější Trojice, sedlák Franz Kreibich. V 50tých letech 20.století byla Křížová cesta zničena a kaple Nejsvětější Trojice s věží roku 1974 zbourána. Od počátku roku 2008 začalo Občanské sdružení NA VÝSLUNÍ obnovovat Křížovou cestu s okolím. Návrhy objektů včetně technických výkresů (altán, velryba, kapličky, centrální kříž, Boží hrob, dubová brána a jiné), ve všech třech etapách zdarma provedl MgA.Václav Frömmel. Návrh výsadby vhodné zeleně, její prostorovou výsadbu v 3D modelu (včetně virtuálního videa procházky po Křížové cestě) provedla zdarma členka sdružení a zahradní architektka Lucie Duchková,DiS.
Na podzim roku 2009 jsme získali v tzv. Velkém komunitním grantu Nadace Via spolu s bankovním domem ČSOB a Poštovní spořitelnou na realizaci a dokončení projektu 350.000,- Kč. 17.dubna 2010 byla představena nejširší veřejnosti prezentace 3D modelu s virtuální procházkou dokončené Křížové cesty a jeho okolí, včetně návrhů objektů a zeleně. Tímto byla symbolicky zahájena realizace třetí etapy, která nás čeká v letošním roce.
Václav Frömmel, předseda Občanského sdružení NA VÝSLUNÍ

 

 

 

Viktorka Šenovu - loučení s létem 2009

Viktorka Šenovu - sobota 19. září 2009.
Loučení s létem v podání maličké Viktorky na skalách nad Křížovou cestou v malebné dolní partii Kamenického Šenova, kterou naše občanské sdružení NA VÝSLUNÍ zvelebuje již pár let.

 

 

6.8. 2009 - Regionální TV R1 Genus

Reportáž odvysílaná dne 6.8. 2009 v Regionální televizní
stanici R1 Genus.

 

 

7.8. 2009 - ČT24 z regionů

Reportáž Lucie Pokorné odvysílaná dne 7.8. 2009 na ČT24 - z regionů.

 

Odkaz na přehrání videa